Napisali o Skarbniku

"Wiele osób miewa problemy z ogarnięciem domowego budżetu. Rata za samochód, czynsz, drobny upominek pieniężny od babci, 50 złotych za komórkę. Sporo tego, prawda? Z pomocą przyjdzie jednak Skarbnik. Narzędzie, które bez najmniejszego problemu uporządkuje ten finansowy galimatias (...)"

Twój Niezbędnik - Komputer Świat Extra, nr 3/01 z grudnia 2001 (na płycie dołączonej do pisma znalazła się pełna wersja Skarbnika)

"W Skarbniku rodzaje kont są bogatsze: bankowe, gotówkowe (pieniądze w domu), karta płatnicza/debetowa, karta kredytowa i lokata. (...) Podczas tworzenia konta Skarbnik pomaga użytkownikowi i na podstawie numeru rachunku wpisuje nazwę i oddział banku.(...) Skarbnik oferuje bardziej przejrzysty sposób zarządzania wpływami i wydatkami. Gdy wywołamy okno transakcje, musimy wybrać pomiędzy wpłatą, wypłatą i transferem. Później wprowadzamy pozostałe dane. Wybór kategorii odbywa się za pomocą rozwijanych menu. W zakładce "Dodatkowe" możemy dodać tytuł płatności, opis i sposób (gotówka, czek, przelew). Nie zabrakło też szablonów.(...) Skarbnik oferuje czytelniejszy kalendarz, ma możliwość podglądu zaprogramowanych reguł, listy oczekujących transakcji i wprowadzania krótkich notatek."

Enter, nr 5/02

"W efektywnym zarządzaniu domowym budżetem pomoże nam 5 modułów, z których składa się program: konta, terminarz, limity, raporty i słowniki. Wszystkie moduły uruchamia się z głównego okna Skarbnika, które zostało zaprojektowane na wzór witryny internetowej. [...] Dodatkową zaletą programu jest możliwość drukowania wpłat i poleceń przelewu akceptowanych przez banki lub też eksportu danych do systemu homebankingowego."

Enter nr 2/2001

"Program zawiera kilka przydatnych modułów, między innymi dokonywanie operacji na koncie za pomocą sieci internetu (wpłaty, wypłaty, przelewy), kalendarz przypominający o terminach okresowych płatności, ustalanie limitu wydatków czy raporty o stanie domowego portfela."

Komputer Świat nr 2/2001 z 10 stycznia 2001 r.

"Chcąc mieć pełną kontrolę nad wydatkami możemy wprowadzić limity na poszczególnych kontach. [...] Ważne jest przy tym to, że Skarbnik sumuje poszczególne kwoty umieszczone na różnych kontach, tak że w każdym momencie wiemy, ile łącznie wydaliśmy i ile mamy pieniędzy. Jednym słowem jest to całkiem pożyteczne narzędzie do kontrolowania naszych finansów."

Głos Wielkopolski z 3 stycznia 2001 r.

"Cechy charakterystyczne Skarbnika to działanie w środowisku graficznym Windows, łatwa i intuicyjna obsługa, atrakcyjna szata graficzna: obrazki, piktogramy, ikony, wykresy, animacje itp."

Doradca Biurowy nr 1/2001

"Skarbnik umożliwia prowadzenie wielu różnych kont, wykonywanie na nich operacji finansowych, które mogą być charakteryzowane czterostopniowo, np. "wydatki -- auto -- opłaty -- paliwo". Są także takie opcje, jak kalendarz rozliczeń (przypomina o płatnościach) i raportowanie [...]."

Computerworld nr 50/2000 z 11 grudnia 2000 r.

"InsERT zapowiada wprowadzenie na rynek programu Skarbnik - Twój Budżet Domowy. Jest to aplikacja przeznaczona dla użytkowników indywidualnych, która umożliwia ewidencjonowanie i przetwarzanie operacji finansowych, komputerowe wspomaganie obsługi transakcji oraz śledzenie i kontrolę stanu finansów. Wydaje się, że Skarbnik ma być polskim odpowiednikiem popularnego programu Microsoft Money."

Computerworld nr 38/2000 z 16 października 2000 r.